МЕТАЛУРГІЯ УКРАЇНИ

Хром
Хром — хімічний елемент, із символом Cr і атомним номером 24, перший елемент шостої групи.

Хром - це сталево-сірий, блискучий, твердий та крихкий метал, що має високу температуру плавлення. Назва елемента походить від грецького слова «chrōma» (χρώμα), що означає кольоровий, оскільки багато його сполук інтенсивно забарвлені.

Оксид хрому використовували китайці в династії Цінь ще 2000 років тому для покриття металевої зброї. Хром був виявлений як елемент після того, як у поле зору західного світу потрапив червоний кристалічниймінерал крокоїт(хромат свинцю (II) хромату), виявлений у 1761 році. Спочатку використовувався в якостіпігменту. Луї Ніколя Воклен першим виділив металевий хром з мінералу в 1797 році.

Металічний хром та сплав ферохрому добувається з хромітів силікотермічною чи алюмінотермічною реакцію. Хром має високий корозійний опір і твердість. Його додають при виробництві нержавіючої сталі. Цей процес, разом з хромуванням, складають 85% комерційного використання елемента.

Тривалентний іон Хрому, можливо, знаходиться у слідових кількостях в ліпідіах, хоча це питання залишається в дебатах[3]. У великих кількостях сполуки металу можуть бути токсичними таканцерогенними. Найвідомішим прикладом токсичної сполуки є шестивалентний хром (Cr(VI)).Создан 15 мая 2014